Krótka charakterystyka stylu skandynawskiego

Do niekwestionowanych atutów trendów aranżowania mieszkań pochodzących ze półwyspu skandynawskiego należą wyrazistość i minimalizm. Modę na urządzanie mieszkań w stylu skandynawskim rozpropagowała na całym świecie głównie sieć sklepów z artykułami wyposażenia pomieszczeń IKEA. Wszelako nie znaczy to wcale, że jest to unikatowy w skali świata wytwórca wyrobów ozdobnych oraz sprzętów w stylu skandynawskim.

01styl-skandynawskiDzisiejszy kierunek skandynawski w urządzaniu wnętrz bazuje na fundamentach stylu kształtującego się w pierwszej połowie XX w. gdy to nowomodne prądy w projektowaniu zmieniły nieodwracalnie pomysły na kompozycję wnętrz. Korzysta on w dużej mierze z wyglądu wnętrz jaki znajdziemy w tysiącach skandynawskich domów na prowincjach oraz w niewielkich miasteczkach. Wyróżnia go wykorzystanie naturalnych materiałów, do jakich włącza się drzewo, a także tkaniny i futra. Najistotniejszą wartością jest ład, spójność oraz oszczędność formy. Styl skandynawski wnosi do mieszkania perfekcyjną formę, porządek oraz schludność, między innymi poprzez użycie neutralnych barw takich jak biel, beże bądź szarości scalone z żywszymi odcieniami akcentującymi w tonie granatowym czy brązowym.

Pomieszczenia urządzone na kierunek skandynawski są stonowane i o ponadczasowym charakterze. Ergonomiczne meble uzupełnione są niezbyt licznymi dodatkami ozdobnymi, wspomnieć można np. o poduszkach bądź narzutach z ekologicznych surowców (len, wełna itp.), wazonach i ramkach na fotografie.

Postępowy i funkcjonalny wystrój wnętrza zaaranżowanego w nurcie skandynawskim to jednakowo nawiązanie do tradycji jak również postępowych trendów na ekologię. Pomieszczenie zaaranżowane w tym trendzie będzie wygodne oraz świeże przez długi czas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Urządzanie wnętrz i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *