Czy można wypoczywać na balkonie?

W taką ciepłą pogodę jaką mamy ostatnio mieszkańcy miast marzą tylko o tym by pooddychać ociupinę orzeźwiającym powietrzem, najlepiej nad jakąś wodą, przeto licznie udają się poza miasta aby spędzić weekendy nad jeziorem ewentualnie u przyjaciół, jacy posiadają domek z ogródkiem gdzieś na przedmieściach. Marzy im się tożsamy komfort, wszak podczas kiedy przewaga rezydentów wielkich miejscowości mieszka w blokach jest poniekąd niemożliwe żeby potrafić po prostu wyjść przed dom i odpocząć na leżaku. Zapomina się niejednokrotnie o fakcie iż można mieć chociażby namiastkę ogrodu nawet mieszkając w wielokondygnacyjnym budynku wielorodzinnym.

Zastanówmy się przez chwilkę co jest rozpoznawalne dla bloków. Odpowiedź jest łatwa co i nieoczekiwana, ową rzeczą jest balkon. Konstruktorzy bloków zadbali o to żeby którykolwiek współlokator miał dostęp do balkonu, zaś na balkonie da się bez ambarasu przyrządzić sobie spokojny kącik gdzie będzie można pobyć kiedy aura jest ku temu słuszna. Niechybnie jedną z pierwszych rzeczy jakie będziemy zamierzali wykonać projektując sobie balkon dla motywów wypoczynkowych jest jakaś forma zamaskowania się przez podglądaczami. Dlatego w podstawowej kolei do wymiany lub modyfikacji pójdzie balustrada balkonowa (zobacz też tutaj…). Potrzeba ją tak przekształcić ażeby osłaniała nas przed wzrokiem natrętnych. W tym zamiarze można balustradę oprawić, np. drewnem, albo zrobić konstrukcję z ram, na jakich zahaczymy matę, jaką łatwo będzie można zdjąć, a która przepuści dość światła stwarzając przy okazji nieco cienia.

Marząc o własnym ogrodzie musimy wiedzieć iż nic nie tkwi na przeszkodzie żeby stworzyć sobie przynajmniej jego namiastkę na balkonie. Niesłychanie typowe jest powszechnie zahaczanie na balustradzie doniczek z roślinami, lecz możemy również postawić na balkon nasze rośliny z mieszkania co dość korzystnie im zrobi. Należy mieć na baczności iż taki ogródek na balkonie może mieć co najwyżej pułap sezonowy bowiem gdy zrobi się zimno będziemy potrzebowali wszystkie rośliny powtórnie przenieść do domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Urządzanie wnętrz i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *