Anioły w urządzaniu wnętrz

Podczas dekorowania swego lokum większość rezydentów pożąda żeby było urządzone według ich poczucia gustu i w sposób niepowtarzalny (wszelako często ten smak zbieżny jest z tym co widać w prospektach firm meblowych). Do zaakcentowania stylistyki perfekcyjnie pasującej smakom posiadacza wnętrza przeznacza się symboliczne elementy oraz dodatki, które tworzą z ważniejszymi fragmentami jednolitą całość, czy również specjalnie przełamują kanony by przyciągnąć wzrok. Funkcję tego rodzaju bibelotów może realizować całe mrowie przedmiotów o różnorodnym stylu i wykorzystaniu: wazoniki, dewocjonalia, malowidła, fotografie, figurki dekoracyjne, a także niemało pozostałych – szczytem jest tylko wyobraźnia, a im intensywniej nieoczekiwany dodatek tym poważniejsze wrażenie on zrobi na odwiedzających.

Człowiekowi o raczej intymnym umyśle można by zasugerować w roli podobnego dodatku posążek aniołka. Aniołowie są zakorzenionym w swojskiej kulturze motywem ozdobnym, jakiego estetyka i wygląd przekształcał się mocno na przestrzeni wieków – od mężnych i silnych archaniołów ze średniowiecza, poprzez pulchne infantylne putta baroku, do dzisiejszych nieszablonowych wzorów. Obraz lub statuetka anioła (więcej) świetnie kreuje się z dowolnym pomieszczeniem przez swą uniwersalność udokumentowaną mileniami ich zatrudniania w tym zamiarze. Wystarczy posprawdzać lekko w ofercie handlowej oraz poszukać takiego rodzaju, który będzie najlepiej leżał do kompozycji pomieszczenia. A jest w czym wybierać. Rzemieślnicy oraz fabryki pracują z werwą rozumiejąc, że materia aniołów długo się nikomu nie znuży.

Dobrze by było uwydatnić, że im bardziej wysoce minimalistyczne oraz lekkie wnętrze tymże istotniejszy jest impuls oddziaływania takich dodatków wnętrzarskich, nawet jeżeli będzie to jedynie jeden rekwizyt. Lecz dopasowując dodatek do takiego wnętrza trzeba wnikliwie przeanalizować co wybrać bo będzie to najpełniejsza wizytówka lokalu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Urządzanie wnętrz i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *